Honeywell SpinCo HR Specialist in Bucharest, Romania

SpinCo HR Specialist

Join a team recognized for leadership, innovation and diversity

  • Intocmirea documentelor necesare pentru angajare (contracte, documente si formulare interne)
  • Informarea departamentelor si/sau furnizorilor cu privire la angajatii noi; transmiterea catre acestia a tuturor informatiilor necesare pentru angajare
  • Gestionarea on-line a dosarelor de personal; actualizarea documentelor angajatilor (CI, stare civila, etc); acte aditionale, etc inclusiv deplasari ocazionale pentru arhivele fizice
  • Mentinerea la zi a bazelor de date folosite in administrarea de personal
  • Administrarea programului de pontaj: realizarea de rapoarte zilnice, verificarea corectitudinii informatiilor, mentinerea legaturii cu angajatii si managerii aprobatori, pentru entitatile pentru care este prevazuta aceasta
  • Evidenta absentelor: concedii medicale, odihna, fara plata, etc
  • Eliberarea de documente soliciatate de salariati sau institutii ale statului cu privire la salariati
  • Intocmirea de rapoarte pe baza informatiilor din dosarele de personal sau bazele de date de administrare a personalului
  • Pregatirea documentatiei necesare la plecarea angajatilor din companie: adeverinte, formulare interne conform legislatiei si procedurilor interne
  • Gestionarea relatiei cu autoritatile statului referitoare la administrare de personal: Camera de Munca, Somaj, Pensii, Asigurari, in limitele permise de legislatia specifica tarii, fara a avea drept de imputenicit legal

    25 On-boarding

    35 Admin

    15 Reporting

    25 Off-boarding

  • Minim 1 an experienta in resurse umane

  • Experienta de lucru intr-o companie multinationala reprezinta un avantaj
  • Studii Universitare
  • Cunostinte minime de legislatia muncii la nivel European si specifica tarii pentru care se acorda suport
  • Microsoft Office si cunostinte operare calculator
  • Limba Engleza si o alta limba de circulatie international specifica tarii pentru care acorda suport
  • Abilitatea de lucru in echipa
  • Atitudine proactiva
  • Abilitati de comunicare si organizare a timpului
  • Atentie la detalii si rigurozitate
  • Soft skills si atitudine orientata catre client
  • Asumarea responsabilitatii
  • Confidentialitate

Nonexempt How Honeywell is Connecting the World

INCLUDES
  • Continued Professional Development
ADDITIONAL INFORMATION
  • Job ID: HRD32307
  • Category: Human Resources
  • Location: 3 George Constantinescu,, Upground building, 5th floor (entrance A) District 2, Bucharest, B 020339 ROU

Honeywell is an equal opportunity employer. Qualified applicants will be considered without regard to age, race, creed, color, national origin, ancestry, marital status, affectional or sexual orientation, gender identity or expression, disability, nationality, sex, or veteran status.

Honeywell is an equal opportunity employer. Qualified applicants will be considered without regard to age, race, creed, color, national origin, ancestry, marital status, affectional or sexual orientation, gender identity or expression, disability, nationality, sex, religion, or veteran status.

For more information on applicable equal employment regulations, refer to the EEO is the Law poster .

Please refer to the EEO is the Law Supplement Poster & the Pay Transparency Policy .

If a disability prevents you from applying for a job through our website, request assistance here . No other requests will be acknowledged.